На врвот

Tadalis Sx

 
4.84 / 2459 Прегледи на клиенти
2459 Прегледи
5 Sвезди:
  
(2113)
4 Sвезди:
  
(307)
3 Sвезди:
  
(35)
2 Sвезди:
  
(2)
1 Sвезда:
  
(2)
Погледнете ги сите 2459 прегледи
 
Tadalis Sx
Дозирање: 20 mg
Активна состојка: Tadalafil
Производителот: Ajanta Pharma
Должина на проектот: 24 до 36 часа
Како да се земе: 30 минути пред секс


Тадалис SX (Tadalis SX) е брзо растворлив лек со подобрена формулација. Активната состојка на лекот е тадалафил. Лекот е многу поевтин и предизвикува помалку несакани ефекти, особено има помалку посериозни несакани ефекти. Tadalis SX е создаден за мажи на кои им е потребен лек со брзо дејство за подобрување на нивната сексуална активност и лекување на еректилна дисфункција. Лекот е инхибитор на фосфодиестераза тип 5. Го олеснува опуштањето на крвните садови така што го олеснува протокот на крв во пенисот.

 

Tadalis Sx 20mg

Предмет Дозирање Количина + бонус Цена Нарачајте сега
Tadalis Sx 20mg 12 апчиња DEN2437 Додади го во кошничка
Tadalis Sx 20mg 20 апчиња DEN3528 Додади го во кошничка
Tadalis Sx 20mg 30 + 2 апчиња DEN4135 Додади го во кошничка
Tadalis Sx 20mg 60 + 4 апчиња DEN7366 Додади го во кошничка
Tadalis Sx 20mg 90 + 6 апчиња DEN9975 Додади го во кошничка
Tadalis Sx 20mg 120 + 8 апчиња DEN12131 Додади го во кошничка
Tadalis Sx 20mg 180 + 8 апчиња DEN16199 Додади го во кошничка
Tadalis Sx 20mg 270 + 10 апчиња DEN21614 Додади го во кошничка
Tadalis Sx 20mg 360 + 20 апчиња DEN28298 Додади го во кошничка

Дозирање и упатства

Tadalis SX се наменети за џвакање. На тој начин активните супстанции се раствораат и тие почнуваат да дејствуваат во крвта. Тие се апсорбираат под јазикот. Во рок од 15 минути, лекот почнува да делува и ефектот трае од 24 до 36 часа. Почетната доза од 10 мг. се зема пред сексуален однос. Дозата може да се зголеми до 20 мг. доколку не се забележат несакани ефекти.

Мерки на претпазливост

Лекот не е наменет за жени или деца. Земете го лекот следејќи ја неговата доза и пропишаната форма. Не ја надминувајте препорачаната доза. Tadalis SX не се препорачува за пациенти кои при сексуален контакт може да имаат проблеми со срцето. Не земајте други лекови за третман на еректилна дисфункција освен ако поинаку не е наведено од Вашиот лекар. Избегнувајте да јадете храна богата со масти и да пиете алкохол, бидејќи тие може да ја намалат ефикасноста на Tadalis SX. Информирајте го Вашиот лекар ако имате хемоцитна анемија, миелом, леукемија или каква било деформација на пенисот, сериозни проблеми со бубрезите или црниот дроб. Избегнувајте конзумирање сок од грејпфрут и алкохол ако земате Tadalis SX.

Контраиндикации

Тадалис SX (Tadalis SX) не смее да го користат луѓе кои во исто време земаат нитрати, бидејќи тоа може да го направи намалувањето на крвниот притисок непредвидливо и опасно по живот.

Можни несакани ефекти

Несакани ефекти на Tadalis SX се: вртоглавица, главоболка, гастрични нарушувања, болки во грбот и минливи мускулни грчеви. Болката во грбот и болката во мускулите обично не траат повеќе од 48 часа. Ако овие ефекти продолжат и се влошат или се вознемирувачки, веднаш контактирајте го Вашиот лекар. Ако имате болна ерекција која трае повеќе од 4 часа, престанете да го користите лекот и веднаш побарајте лекарска помош.

Во спротивно, постои ризик да се предизвика неповратно оштетување на пенисот.

Produit connexe

Vigora

Suhagra

Vidalista 20mg

Kamagra Fizz

Viagra Generichki

Cenforce 100mg

Најоценувани производи

БЛОГDostavuvame samo vo Europe